Nadační fond PREMIOT navázal spolupráci se společností HARTMANN – RICO a.s. Do budoucna plánujeme společně pomáhat v hospicové a paliativní péči.

Cesta skupiny HARTMANN za neustálým zlepšováním zdravotní péče započala již v roce 1818, kdy německý průmyslník Ludwig von Hartmann převzal vedení přádelny Meebold v Heidenheimu, a i přes probíhající ekonomickou krizi vybudoval ze závodu jednu z největších přádelen v zemi. Jeho syn Paul Hartmann z rodinné firmy vybudoval společnost na bělení, barvení a výrobu obvazů, a neváhal využít objevů tehdejší doby k vyvinutí zcela nového obvazového materiálu. Ve spolupráci se dvěma odborníky na zdravotnictví, Josephem Listerem a Victorem von Bruns, vyvinul tzv. karbolovou gázu, později nazývanou „největším krokem v historii operací“, čímž způsobil revoluci v ošetřování ran, a předurčil další směřování společnosti HARTMANN.

Historie společnosti Rico se se začala psát roku 1891, kdy byla pod názvem Richter&Compagnon založena v Chomutově. Společnost se specializovala na výrobu obvazových materiálů, v níž dosahovala úspěchů i v evropském měřítku. V roce 1914 pak ve Vídni vznikla akciová společnost Rico, jejíž název byl odvozen od hlavních podílníků Julia Richtera a Jindřicha Kohna. Zanedlouho byl založen i závod ve Veverské Bítýšce, kde společnost sídlí dodnes.

V prosinci 1991 vstoupila do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška společnost PAUL HARTMANN, a dala tak vzniknout společnosti HARTMANN – RICO a.s. Ta se během pouhých 10 let svého působení stala největším českým výrobcem, jedním z nejvýznamnějších distributorů a rovněž význačným exportérem zdravotnických a hygienických výrobků.

Vstupem do skupiny HARTMANN získala společnost RICO přístup nejen k novým trhům a kapitálu, ale také k tomu nejmodernějšímu know-how a špičkové výzkumné základně, díky které můžeme svým zákazníkům přinášet stále lepší produkty a služby.

Externí odkazy
Společnost HARTMANN – RICO a.s.

HARTMANN – RICO a.s.
Chci přispět nadačnímu fondu Premiot
Přispět